Jei jau apsilankėte čia- vadinasi, esate neabejingi užburiančioms veltinio vilionėms. Čia rasite informacijos apie studijos veiklą- profesionalius mokymus, kursus, aprašymus, patarimus ir virtualias pamokėles.

2011 m. vasario 26 d., šeštadienis

Dovanų kuponas kursams

Kiek kartų gyvenime pasižadėjote sau ką nors išmokti? Aš pati norėjau ir vis dar noriu išmokti daugybę dalykų- groti gitara, jodinėti, dirbti su stiklu, oda, paskutinis iš norų- verpti. Kad gyvenime atsirastų daugiau spalvų, kartais trūksta tiek nedaug-ryžto, bet teisinamės, kad trūksta laiko, galimybių, pinigų. Tegul būna šis Dovanų kuponas postūmis pagaliau ateiti ir išmokti tai, apie ką jums artimas žmogus svajojo.
Jau daugybė vyresnio amžiaus mamų pasinaudojo dukrų dovanotomis Vėlimo pamokomis.

Kam skirta:
žmogui, kuris neabejingas rankdarbiams. Kuriam patinka kūryba. Kuris aikčioja pamatęs gražų veltinio gaminį. Žmogui, kuris nori išmokti, savo rankomis sukurti ką nors stebuklingo.

Kiek kainuoja:
priklauso nuo pasirinktos pamokos ar viso pamokų paketo

Kaip įsigyti:
Parašykite į velimokursai@gmail.com arba paskambinkit tel 8-698-79490 ir aptarsime kaip atiduoti- ar siųsti paštu ar atvyksit pasiimti

Individualūs užsiėmimai

Individualūs užsiėmimai gali būti pravesti žmonėms, kurie neturi laiko lankyti užsiėmimų su grupe, netinkamas kursų laikas ar atvažiuoja iš kito miesto. Tokiu atveju, mes galim dirbti visą dieną , ar per dvi-tris dienas praeiti visą kursą. Pamokų eigą ir trukmę aptariam su kiekvienu asmeniškai.
Individualių kursų privalumas tas, kad dirbant su vienu žmogumi, darbas vyksta greičiau ir kokybiškiau, viso mėnesio užsiėmimų lankymą su grupe atstoja trys dienos. Informacija gaunama palaipsniui ir kiekviena diena yra skirta vis sudėtingesnio gaminio vėlimui.
Šį būdą mokytis pasirenka pedagogai, užimtumo centrų darbuotojai iš kitų miestų, kuriems reikia apsimokyti, kad galėtų pritaikyti šias technologines žinias savo darbe.
Tokių kursų kaina sutartinė.
Nuotraukoje - socialinės pedagogės intensyvus trijų dienų vėlimo kursų rezultatas: veltinio rutuliukai, suktinukas, plokštuma, dviem skirtingais būdais veltos gėlės, pirštinės, veltinukai, mobilaus telefono dėklas, kepurė ir apveltas šalis.

Vėlimas grupėms- pažengusiems

Šie užsiėmimai skirti žmonėms, kurie jau žino pagrindinius dalykus vėlime: kaip teisingai sukloti vilną, nes mes čia į pradmenis jau nesigilinsim. Čia laukia sunkus ir ilgas darbas, nes veliami gaminiai- gerokai didesnės apimties nei pas pradedančiuosius. Daugiau dėmesio skirsim dekoravimui, faktūrų sukūrimui ir taisyklingam gaminio išformavimui. Darbų apimtis gerokai numuša pradedančiųjų entuziazmą, todėl ateikit geros nuotaikos ir pasiruošę rimtai padirbėti. Šis vargas atsipirks su kaupu , kai namo galėsit parsinešti puikiai nuveltas šlepetes ar puošnų šalį.

Pažengusieji gali tobulinti savo žinias tūriniam vėlime, faktūrų kūrime ir nunofelto technikoje.

Veltinio šlepetės suaugusiems
  • Lekalo dydžio paskaičiavimas
  • Vilnos išsirinkimas ir svėrimas
  • Modelio, dekoro, spalvinio perėjimo aptarimas
  • Patarimai kaip sukloti vilną
  • Trukmė 4-5 val.
  • Vilna atsinešate savo arba įsigyjate pas mane. Šlepetėms reikia apie 200gr. vilnos. Dirbame su karšiniu

Šiam užsiėmimui turėsite šiek tiek pasiruošti- pranešti man prieš kelias dienas kokius dydžius darysite, kad parūpinčiau kurpalius, apmastyti kuo puošit, patarsiu ką atsinešti- šilko, lino, medvilnės skiaučių, dekoratyvinių pluoštų, mochero siūlų ir pan.

Daugybę šio užsiėmimo nuotraukų galite rasti čia

Šalio vėlimas nunofelt technika
Šio užsiėmimo metu išmoksite nusivelti šalį, kaip pagrindą naudojant natūralų audinį, bus paaiškinta kokie audiniai lengvai apsivelia, o kurie netinkami nunofeltui. Nagrinėsim pavyzdžius, aptarsim kaip kas daryta, kokie pluoštai naudoti.
Darbo eiga:
  • Darbas su sluoksna
  • Susitraukimo paskaičiavimas
  • Šilko audinio paruošimas
  • Vilnos suklojimo ypatumai- kaip dėti pluoštą, kokia kryptimi, kad pavyktų suformuoti banguotus šalio kraštus
  • Vilnos piešinio ar raštų išdėliojimas ant audinio
  • Vėlimas, banguotų kraštų formavimas
  • Trukmė apie 4 val.
Prieš šį užsiėmimą teks šiek tiek pasiruošti- nusipirkti natūralaus šilko audinį apvėlimui ir prisiderinti prie jo sluoksną (vilnos yra ir pas mane). Pasiimti iš namų bent pora paklodžių ar didelių frotinių rankšluosčių pasitiesti po veliamu gaminiu.

Kadangi į šį užsiėmimą dėl veliamo gaminio dydžio vietų yra labai ribotai, nepersistenkit su būsimo šalio dydžiu, idealu, jei šilko dydis būtų 40-45cm x 90-110cm.

Kaip veliami šaliai, galite pamatyti šioje galerijoje.



Vėlimas grupėms- pradedantieji

Tai kelių pamokų ciklas žmonės, kurių pažintis su veltiniu dar tik prasideda. Tai pamokos, kurių metu mokoma pačių pradmenų. Tiems, kurie jau mokėsi velti ir turi pradinių žinių, galima šių užsiėmimų ir nelankyti, o pereiti prie pažengusių lygio.

Žemiau pateiksiu užsiėmimų aprašymus, bei paaiškinsiu ko bus mokoma.


Vėlimo pradžiamokslis
Ši pamoka bene vienintelė, kurioje yra šiek tiek teorijos. Kadangi noriu, kad suprastumėt kas vyksta su vilna, kaip ir kodėl ji veliasi, paaiškinsiu daugelį terminų ir faktų, kuriuos pradedantis velti turi žinoti:
  • Ar visi pluoštai veliasi, kokia būna vilna, avių veislių vilnos ypatumai?
  • Kuo matuojamas vilnos plauko storis, kokią įtaką šis parametras turi veltinio gaminio kokybei?
  • Kas yra sluoksna, karšinys, kokius gaminius iš ko geriausia velti?
  • Kokie yra vėlimo būdai? Kokiais atvejais kuris yra naudojamas?
  • Vėlimo priemonės ir įrankiai, kur ko įsigyti
Po tokių pagrindinių dalykų, kuriuos turi žinoti kiekvienas veliantis , pereisim prie praktikos
  • Apmokymas naudotis vėlimo adatomis
  • Rutuliuko vėlimas sausuoju ir šlapiuoju būdu
  • Veltinio karoliuko dekoravimas- dek. pluoštais, sausu būdu- įvėlimais, spalvų maišymas
  • Veltinio suktinio gamyba- vilnos sudėliojimas, vėlimas, pjaustymas
Užsiėmimo metu nuveltus karoliukus ir suktinukus galėsite naudoti papuošalų gamyboje.

Nuotraukas iš šio užsiėmimo galite pažiūrėti čia.


Plokštuminis vėlimas
Šio užsiėmimo metu išmoksime plokštuminio vėlimo. Užsiėmimas sudarytas iš dviejų dalių. Pirmiausia parodysiu keletą veltinio gėlių pavyzdžių, panagrinėsim, kaip jos padarytos ir vieną iš jūsų pageidaujamų gėlių, pagal šią nesudėtingą technologiją, nuveltas gėles galėsite naudoti sagėms, kitų gaminių dekoravimui.
Antrasis plokštuminio vėlimo pamokėlės gaminys- paveikslėlis, kilimėlis, vienu žodžiu plokštuma. Atrodytų nereikšmingas gaminukas, bet tai yra įžanga ir svarbi paruošiamoji pamoka prieš tūrinį vėlimą. Kas visai nėra bandęs vėlimo ir nori išmokti nusivelti tūrinį gaminuką(tapkutes, rankines, pirštines, kepures ir kitus apimtinius gaminius), prieš tai rekomenduoju ateiti būtent į šitą pamokėlę. Todėl, kad jos metu išmoksime pačius svarbiausius dalykus- tolygiai- be skylių ar guzų susikloti vilną, lygiai ir nenaudojant žirklių,užsivelti kraštelius ir galų gale- išbandyti įvairiausius dekorus. Čia mokomės privelti ir nagrinėjam kaip vilna draugauja su kitais pluoštais, todėl naudojam įvairius natūralius ir sintetinius pluoštus: šilką, liną, akrilą, įvairius siūlus, prefeltus, medžiagos skiauteles ir kitus dekorus. Kad paveikslėliai nebūtų panašūs į darželinukų piešinius, galite iš anksto susigalvoti ką norite pavaizduoti- apmastyti ar net užsipiešti konkrečias kompozicijas. Suveltą kilimuką galima naudoti kaip padėkliuką kavos puodeliui, kompiuterio pelės kilimėli, o gal įsirėminti kaip paveikslėlį, galų gale, jei jam pritaikymo nerasite, parodysiu, kaip iš tokio kilimėlio galima pasigaminti visai kitokią gėlę.

Pamokos eiga:
  • Nagrinėjam gėlių pavyzdžius ir aptariam kaip kas iš kokios vilnos nuvelta
  • Veliam kartu gėlę, naudojam vilnos sluoksną arba karšinį priklausomai nuo to, kokią gėlę pasirinksite velti
  • Mokinu teisingai sukloti vilną
  • Iš karšinio klojam kilimėlį, užveliam lygiai kraštus
  • rodau pavyzdžius, kaip koks dekoras atrodo gaminyje
  • Įvairias pluoštais dekoruojam paveikslėlį
  • Ir veliam veliam veliam...
Pamokos trukmė- 3 val. (nuo 18 iki 21val)
Atsinešti nieko nereikia.
Nuotraukas iš šio užsiėmimo galite pažiūrėti čia.


Sausas vėlimas
Jei visuose vėlimo užsiėmimuose veliam su vandeniu ir muilu, tai ši pamokėlė yra vienintelė, kurioje rankų nesušlapsite. Šis vėlimo būdas-sausas arba dar kitaip- kamšytinis yra labai raminantis ir atpalaiduojantis. Į jį galite ateiti ir su vaikais. Veliame su specialiomis vėlimo adatomis, paaiškinsiu kokios jos būna, kuo skiriasi ir apmokysiu naudotis.
Sauso vėlimo pamokoje nereikia jokių vėlimo įgūdžių ir jis visai nesusijęs su kitomis pamokomis. Tiesa sekasi geriau tiems, kurie turi išlavinę erdvinį mastymą, kaip skulptoriai, nes tai ir yra mini skulptūrėlės, tik šiuo atveju mūsų medžiaga yra ne molis, plastilinas, o vilna.
Šiuo būdu veliami apimtiniai gaminukai- skulptūrėlės, žaisliukai, lėlytės. Paveikslai taip pat, ypač įspūdingai atrodo reljefiniai paveikslai. Kiekvienas velia skirtingą gaminį ir arba tokius pačius, kaip jau sutariam.

Pamokos eiga:
  • Aptariam pavyzdžius
  • Supažindinimas su priemonėmis, paaiškinu apie vėlimo adatų storius ir jų paskirtį
  • Paaiškinu kaip naudotis teisingai adatomis, kad jos nelūžtų
  • Su kiekvienu aptariam gamybos eigą, išnagrinėjam pagrindines formas, paaiškinu kaip jas išgauti.
  • Atskirų dalių sujungimas- keli būdai pritvirtinti judančias galūnes
  • Paviršiaus lyginimas
Pamokos trukmė- 3 val. (nuo 18 iki 21val)
Atsinešti nieko nereikia, bet už sulaužytas adatas teks primokėti :)
Nuotraukas iš šio užsiėmimo galite pažiūrėti čia.
O įkvėpimo ir idėjų galite pasižvalgyti sauso vėlimo meistrų puslapiuose:
Feltalive žmonių figūrėlės, Laurie Valko realistiški gyvūnėliai, Robin Andreae miniatiūros, Kate Barsotti linksmuoliai, ir lietuvių merginų darbai Gabrielės, felttoy lėlytės, Gustės veltinio paveikslai


4-a pamoka- Tūrinis vėlimas

2011 m. vasario 25 d., penktadienis

Sveiki atvykę į vėlimo studiją arba mano pažintis su veltiniu

Sveiki, smalsumo ar konkretaus tikslo vedini, užsukę į Vėlimo studijos puslapį.
Baigusi meno studijas, aš, kaip kūrėja, daug metų ieškojau savo kelio, išbandžiau įvairias tekstilės formas ir blaškiausi tarp įvairių rankdarbių rūšių, kol neatradau veltinio. Tai buvo atsitiktinė pažintis, daugiau"virtuali" meilė. Prieš šešetą-septynetą metų ruošiau medžiagą kursiniam darbui apie senuosius amatus. Įvedusi į paieškos laukelį anglišką žodžio veltinis vertimą- 'felt' pamačiau tai, kas mane užbūrė ir prikaustė prie ekrano turbūt kelioms savaitėms, o nuo matomų grožių širdis tabalavosi kaip pašėlusi. Meilė, ne kitaip :) Dabartinėmis akimis žiūrint tie "grožiai" ne tokie jau ir tobuli, bet tuomet aš supratau- ir aš taip noriu išmokti... Po to sekė ilgas informacijos ieškojimas, apdorojimas, sisteminimas, vėlimo būdų analizavimas, vertimas iš anglų ir rusų kalbų į lietuvių (nes gi gimtąja kalba anuomet informacijos apie vėlimą buvo nulis). Po teorinio darbo žiauriai rankos niežtėjo, kaip norėjosi išbandyti vėlimą praktiškai. Bet susidūriau su kita problema- kur gauti vilnos? Vos ne detektyvinė istorija, kaip mano pažįstama iš vienos kaimietės, auginančios avis, siuntė man maišą vilnos į Vilnių. Su entuziazmu gautą vilną plaunu, karšiu rankomis, dažau ir pagaliau VELIU... Širdis iš jaudulio atrodo iššoks iš krūtinės- toks seniai lauktas momentas. Ir... pirmasis nusivylimas- vilna išplaukia į šonus, vienur sušoka į gabalus, kitur susiformuoja skylės... Sėdžiu vos ne verkdama, kaip čia taip- tokį kursinį darbą apie vėlimą parašiau, teoriškai nuo A iki Z viską žinau, o va nesigauna ir tiek...
Supratau, kad laukia ilgas savęs tobulinimo etapas ir bandymas susidraugauti su vilna. Taip po truputėlį, pradedant nuo paprastesnių vėlinių, eksperimentuodama, kartais sugadindama kalnus vilnos, klysdama, tobulinausi ir vis dar tobulinuosi. Žinodama ne tik kaip reikia velti, bet ir kaip ko nereikia daryti, jau leidžiu sau mokyti ir kitus vėlimo amato.
Taigi, grįžtant prie Vėlimo studijos- kviečiu burtis veltinio mėgėjas, padėkim vienos kitoms tobulėti- mokykimės velti, diskutuokim, išsakykim savo nuomonę, dalinkimės atradimais ir pasiekimais. Ši studija įkurta Jums.